Motren Duo 1

Náš nejoblíbenější přístroj pro pasivní, asistované i aktivní cvičení dolních a horních končetin. Díky propojenému pohybu končetin se na přístroji nacvičí i koordinace pohybu celého těla. Je snadno ovladatelný pomocí intuitivního 5” dotykového displeje.

Uplatnění nalezne nejen v domácím prostředí, ale také v rehabilitačních zařízeních a domovech s pečovatelskou službou. 

Výhodou přístroje je schopnost reagovat na případné spasmy v končetinách. 

Ceník pronájmu

1. den

100 Kč / den vč. DPH

od 31. dne

90 Kč / den vč. DPH

Minimální cena pronájmu

1500 Kč při osobním převzetí

3000 Kč při dodání na adresu

zapůjčení

100 Kč / den

Doprava půjčovny
Osobní odběr
Otevírací doba po-pá 8-16h
ZDARMA
Doručení po Praze včetně instruktáže
Obvykle mezi 13 a 17 hodinou
500 Kč
Doručení mimo Prahu včetně montáže
Obvykle mezi 13 a 17 hodinou
500 Kč + 15 Kč/km mimo

Pro komplexní domácí rehabilitaci

Díky možnosti cvičení ze židle i vozíčku je cvičení pohodlné pro všechny, kteří mají problémy s funkčností pohybového aparátu. 

Využití má pro rehabilitaci ochablých, nebo zcela pasivních dolních i horních končetin, kdy cvičící může nastavit podporu motoru přístroje pro pasivní nebo asistované cvičení, či cvičit v aktivním režimu. V případě, že se cvičící unaví a přestane šlapat aktivně, přístroj se automaticky přepne do pasivního módu a převezme kontrolu nad cvičením. Při asistovaném cvičení přístroj pomáhá pouze částečně a nechává část odvedené “práce” na cvičícím. Tím jej více zapojuje do průběhu rehabilitace.

Motren Duo 1
CC6F08B2-E4DB-4491-8F09-68005B394844 (1).png

Automatické vyhodnocení a uvolnění spasmů 

V průběhu cvičení přístroj automaticky vyhodnocuje ztuhlost svalstva končetin a nastavuje optimální ochranu pro případný vznik spasmů. Pokud kdykoliv během cvičení nastanou spasmy (křeče), přístroj se přepne na jednu otáčku do opačného směru a uvolní svalový tonus. Přetrvávají-li spasmy i během uvolňování, přístroj opět přepne na jednu otáčku směr otáčení. Tento kyvný pohyb přístroje se opakuje až do uvolnění spasmů.

 • Tichý a výkonný elektromotor s řemenovým převodem.
 • Pro pasivní, asistované i aktivní cvičení dolních a horních končetin zároveň.
 • Transportní kolečka pro snadné přemístění po místnosti.
 • Rychlost otáčení při pasivním a asistovaném cvičení od 1 do 90 ot./ min.
 • Synchronní cvičení s indikátorem aktivity a pasivity levé a pravé končetiny.
 • Antispastický režim s automatickou detekcí a uvolněním křečí.
 • Nástupní program pro snadné vložení končetiny do nášlapu.
 • Elektromagnetická brzda pro plynulé nastavení brzdného odporu.
 • Možné cvičení na volnoběh bez pomoci motoru - SERVO režim.

Barevný dotykový displej
5” a vystouplá tlačítka pro snadné ovládání
Hmotnost
30 kg (hmotnost se může v závislosti na konkrétním příslušenství lišit)
Výška přístroje
116 cm
Rozměr podstavy
62 x 50 cm (D x Š)

Motren Duo 1 je vhodný pro pohybovou léčbu dolních a horních končetin při:

Stavech po operacích a ortopedických operacích.
K plánované rehabilitaci a dále také i rehabilitační příprava před plánovanými operacemi.
Stavech po amputacích dolní končetiny.
Stavech po úrazech pohybového ústrojí a mozku.

Dále také při celé řadě vrozených a získaných ortopedických vadách pohybového aparátu:

 • Spina bifida
 • Ankylozující spondylitis – Bechtěrev
 • Artrózy v ostatních lokalizacích
 • Bolestivé syndromy šlach a kloubů
 • Chronický vertebrogenní algický syndrom
 • Koxartroza, gonartroza
 • Mimokloubní revmatismus
 • Ostatní séronegativní spondartritidy
 • Osteoporóza s komplikacemi
 • Revmatoidní artritis
 • Svalová dystrofie

Vrozených vývojových vadách nervového ústrojí či jeho onemocnění:

 • Parkinsonova choroba
 • Hemiparézy a paraparézy
 • Chabé obrny
 • Nervosvalová onemocnění (Svalová dystrofie)
 • Parkinsonova choroba 
 • Polyneuropatie
 • Roztroušená skleroza
 • Zánětlivé nemoci centr. Nervstva (Postižen může být mozek (encefalitida), mozkové pleny (meningitida), mícha (myelitida), míšní kořeny (radikulitida) nebo periferní nervová tkáň (neuritida).

Jedná se pouze o částečný výčet vrozených i získaných zdravotních indikací.
Vhodnost použití přístroje pro konkrétní zdravotní indikaci je vždy potřeba předem konzultovat s ošetřujícím lékařem.
Flexibilní doba pronájmu

Nabízíme krátkodobé i dlouhodobné pronájmy s cenovým zvýhodněním

Doručíme kamkoliv po ČR

Rychlé dodání k Vám domů. Osobní odběr na prodejně v Praze

Největší nabídka pomůcek

Vše, co potřebujete, najdete pohodlně u nás na jednom místě

Pomůžeme vám s výběrem

Nejste si jistí, zda je pro vás přístroj vhodný? Zavolejte nebo napište

Tisíce spokojených zákazníků

Musím dát plný počet hvězdiček. Komunikace, jednání, vyřízení na jedničku. Pán velice ochotný, vše vysvětlil a ukázal. Objednávka mého požadavku, zapůjčení motodlahy byla vyřízena jak jsem si přála. Ihned! Vím, že v budoucnu kdy budu přístroj opět potrebovat (doufám, že už na 100% :-) ) se obrátím jen na Vas! Moc děkuji a přeji dobré zdraví všem.

Vstřícný, rychlý a konstruktivní přístup. Potřebovali jsme co nejrychleji půjčit dětský invalidní vozík. Při domluvě jsem byla "vyzpovídáná" na všechny důležité detaily, pro správný výběr velikosti a typu a vozík byl během hodiny k dispozici. Při předání nám byly dopodrobna vysvětleny všechny funkce a "záludnosti". Vozík byl ve velmi dobrém, čistém stavu. Cena, včetně zálohy byla velmi přijatelná. Opravdu oceňuji milé, ochotné a rychlé jednání, jak při půjčování, tak při komunikaci v průběhu (prodlužování doby zápůjčky) tak při vracení. Vřele doporučuji.

Výborná komunikace, velmi rychlé a vstřícné jednání. Po osteotomii kolene mi v nemocnici bylo doporučeno pokračovat v používání motodlahy v domácí péči. Oslovila jsem firmu RehaKomp a vůbec nebyl problém s víkendovým dodáním. Pan Martin už v telefonu byl velice milý a v domluvený čas dlahu přivezl, pečlivě nastavil, vysvětlil a dal rady jak v rehabilitaci postupovat. Pro rozhýbání kolene po operaci je to ten nejlepší a řekla bych, že nezbytný vynález. Vřele doporučuji a zároveň RehaKomp děkuji !!!!!

Profesionálové jak má být, detailně mi bylo vysvětleno používání pomůcky. Konzultace zdravotních obtíží i návrh řešení.Objednání i další postupy v naprosté pohodě. Doporučuji.Děkuji.

Naprostá spokojenost! Měla jsem měsíc půjčenou motodlahu a díky ní jsem koleno opět rozhýbala! Určitě můžu vřele doporučit! Skvělá domluva, rychlé doručení až domů. Nastaví Vám ji na míru a podrobně vysvětlí nejen používání ale i možné další doplňující pomůcky. Doufám že již tyto služby nebudu potřebovat, ale pokud ano, určitě se ozvu okamžitě vám:) Dekuji za pomoc!

Moje manželka Jiřina využila služeb půjčovny RehaKomp. Motodlahu přivezl, představil a profesionálně vše dopodrobna vysvětlil pan Foltán. Jeho přístup byl velice přívětivý, názorný a srozumitelný. Motodlahu manželka používala 25 dní a ta výrazně přispěla ke zlepšení pooperačního stavu kolene. Tento přístroj i vaši půjčovnu můžeme jen vřele doporučit. Děkujeme, Jiřina a Pavel Slunečkovi, Drahelčice, 20.09.20

Firmu RehaKomp můžeme jen vřele doporučit - doručení motodlahy do 24 hodin od objednání i v době Covidu, kdy jich je nedostatek; doručení domů zdarma; pečlivé nastavení stroje na míru pacienta a milé zaškolení včetně odpovědí na našich nespočet otázek...:-) Moc děkujeme! Kadeřábková

Jsme velice spokojeni. Pro 90 letou maminku jsme půjčili Motren Solo. Za tři týdny se z ležícího pacienta stala přiměřeně chodící (s chodítkem) spokojená dáma. Moc děkuji za to, že takové pomůcky nabízíte.

Dnes nám pracovník společnosti RehaKomp dovezl pomůcky pro tatínka. Maminka objednala vše, co jí bylo v nemocnici řečeno, včetně elektronického rotopedu, jehož zapůjčení není nejlevnější záležitostí. Zde musím vyzdvihnout profesionalitu a zájem o klienta, vzhledem k tomu, že pán dovezl, ne jen objednaný přístroj, ale i levnější a podle přesné instrukce a předvedení účinnější mechanický přístroj, který je pro tatínka vhodnější. Byli jsme velmi mile překvapení přístupem, ochotou a ukázkou správného cvičení. Tuto firmu můžeme jen vřele doporučit

Příjemné a vstřícné jednání. Instruktáž motodlahy na koleno 100%. Maminka se bála, ale pán měl profesionální přístup, takže strach po chvilce opadnul. Firmu určitě doporučuji.

Perfektní přístup od začátku. Vyhověli mi s časem předání. Martin, který dlahu přivezl, byl velmi milý, pozorný, všechno vysvětlil, nastavil... Kdybych, nedejbože, ještě někdy něco takového potřebovala, určitě se obrátím na RehaKomp znovu;) Velké díky.

Všem vřele a rád doporučím firmu RehaKomp. Vstříčný přístup, slušné a rychlé jednání a naprostá spokojenost se zapůjčeným vozíkem - bez něj bych se nemohl zúčastnit svatby mého nejlepšího kamaráda. A dokonce mi navíc zapůjčili i držák na nohu, díky kterému jsem mohl držet nohu ve vyvýšené poloze.

Velmi příjemné jednání a naprosto rychlý proces zapůjčení. Vše bylo za deset minut hotovo a vyřízeno přes e-mail. Platba převodem a pak už jen dojet do Kunratic a zboží si vyzvednout. Nikomu nepřeji žádné zdravotní potíže, ale pokud už se tak stane, tady vám určitě rychle pomohou.

S RehaKompem jsem byla maximálně spokojená. Výborná komunikace, profesionální přístup, vstřícnost a ochota. Pokud bych v budoucnu opět potřebovala, vím naprosto přesně na koho se obrátím. Děkuji!

Výborné služby a servis. Při mém návratu z nemocnice po operaci koleního vazu jsem telefonicky objednal motodlahu, kterou mi okamžitě přivezli až domů a k používání jsem dostal od Martina i podrobnou instruktáž a pár dobrých rad. Firmu využíváme již podruhé za posledních pár let a vždy vše funguje k mojí plné spokojenosti. Takže pánové děkuji..a rozhodně doporučuji

Naše rady a tipy