Oxygenátor 8F-5AW

Kyslíkový koncentrátor Yuwell 5AW je moderní a spolehlivý kyslíkový koncentrátor. Tento lékařský kyslíkový koncentrátor od předního světového výrobce zdravotnické techniky YUWELL je vyroben z vysoce kvalitních materiálů pro zajištění bezpečného a spolehlivého provozu. Je skladný, tichý s nízkou spotřebou. Umožňuje nepřetržitý provoz 24 hodin denně. Koncentrátor je vybaven funkcí nebulizace a plynulé regulace výstupu kyslíku. Nízká koncentrace výstupního kyslíku je hlídána pomocí alarmu.

Výstupní průtok -> volitelný v rozsahu 0,5-5 l/min

Koncentrace kyslíku -> 95,5%~87%

Vhodný také pro současné použití dvou osob

Volitelné příslušenství

22 990 Kč
včetně DPH
Ceny dopravy při koupi
Osobní odběr Praha 9
Otevírací doba po-čt 8-17, pá 8-16
ZDARMA
Doprava na adresu
Doručení obvykle následující pracovní den od odeslání zboží
130 Kč
Doprava po Praze RehaKomp
Doručení k Vám domů, sestavení pomůcky a vysvětlení obsluhy. Neplatí pro objemné zboží.
300 Kč
Doprava po ČR RehaKomp, cena od:
Bude po společné domluvě dopočítáno na základě místa dodání a typu pomůcky. Včetně sestavení a zaškolení
400 Kč

Moderní kyslíkový koncentrátor s vysokým výkonem a nízkou hlučností

Kyslíkový koncetrátor Yuwell 8F-5AW je možné využívat na dlouhodobou domácí oxygenoterapii. Tento přístroj zvládá vyšší průtok kyslíku a to až 5L/min a stále udržuje vysokou koncentraci kyslíku nad 90%. Koncentrátor má velký dobře čitelný LCD displej na kterém se zobrazuje celkový čas využití koncentrátoru a funkce časovače pro automatické vypnutí. Časovač nastavíte jednoduše pomocí tlačítka (+) nebo (-) v horní časti přístroje. Nastavená hodnota se zobrazí na displeji v části TIMING. Vypnutí koncentrátoru a časovače je možné nastavit také přes dálkový ovladač (je přikládán k zapůjčení na vyžádaní). Přístroj je dále vybaven integrovaným řízením toku kyslíku, samoregulačním systémem oběhu, který je řízený mikroprocesorem, a má zabudovanou funkci inhalátoru neboli nebulizéru. Ten slouží v medicíně k podávání léků ve formě mlhy vdechované do plic. Nebulizéry se běžně používají k léčbě astmatu, cystické fibrózy a dalších respiračních onemocnění nebo poruch.

Oxygenátor 8F 5AW
Oxygenátor 8F 5AW

Vhodný také pro současné použití dvou osob

Díky vysoké koncentraci kyslíku i při vyšším průtoku je přístroj vhodný pro dva uživatele, kteří jej mohou využívat současně. Je třeba mít ale na mysli, že při využití přístroje přes rozdvojku je hodnota průtoku poloviční. Například pokud nastavíme průtok na 4l/min, tak první uživatel inhaluje poloviční průtok a druhý také, tedy každý po 2l/min. Nastavení pro dva uživatele je velmi snadné. K výstupu kyslíku připojíte rozdvojku a na tu dále kyslíkové brýle a nebo kyslíkovou masku. Vždy připojujte buď dvoje kyslíkové brýle a nebo dvě kyslíkové masky, aby jste zachovali rovnoměrnou distribuci kyslíku.

(Pokud si přejete využít přístroj ve dvou, prosíme informujte nás během objednávky, abychom pro vás připravili rozdvojku, standardně ji nedodáváme)

 • Filtr: prachový
 • Časovač: 0-120 min
 • Funkce nebulízéru: ano
 • Výstupní průtok kyslíku: 0,5 - 5 l/min.
 • Výstupní koncentrace kyslíku 87 % - 95,5 %
 • Maximální výstupní tlak: 40 kPa - 70 kPa
 • Ergonomický a moderní vzhled
 • Velmi dobře čitelný přehledný LCD displej
 • automatické vypnutí při přehřátí
 • Inteligentní systém informování o nesrovnalostech nebo nezbytných opatřeních pomocí zvukového alarmu: signál o poruše; signál o výměně filtrů; aktivování alarmu a automatické vypnutí při poruše tlaku / cyklu
 • Infračervené dálkové ovládání pomocí kterého můžete nastavit čas vypnutí, zapnout a vypnout přístroj
 • Příkon: 400 VA
 • Napájení: 220V
 • Provoz: nepřetržitý provoz možný
 • Operační teplota: 5˚C až 40˚C (vlhkost: 15-95%)
 • Skladovací teplota: -20˚C až 60˚C (vlhkost: 15-95%)
 • Zabezpečení systému: automatické vypnutí při elektrickém přetížení nebo v případě ztráty spojení, automatické vypnutí při abnormálně vysoké teplotě

Filtry vždy vyměňte a vyčistěte ve stanoveném čase, je to nutné kvůli ochraně kompresoru a prodloužení životnosti přístroje. Síťku na filtru je třeba čistit jednou měsíčně. Vyčistěte filtry vysavačem nebo je umyjte v teplé mýdlové vodě a řádně vyždímejte. Před vložením do přístroje musí být filtr zcela suchý.

Destilovanou vodu ve zvlhčovači měňte po dvou maximálně po třech dnech. Zásobník na vodu a gumovou zátku čistěte jednou za týden, abyste zabránili tvorbě bakterií a zajistili bezproblémovou tvorbu čistého kyslíku.

Koncentrátor kyslíku je třeba skladovat mimo působení intenzivního slunečního záření či jakéhokoli korozivního plynu, nejlépe ve větratelné místnosti.

V místnosti, kde je používán koncentrátor je přísně zakázáno kouřit a nebo pracovat s otevřeným ohněm. Vyhněte se nárazům a převozu přístroje v jiné než ve svislé poloze, aby nedošlo k poškození filtrace.

Hmotnost
15,5 kg
Rozměry
50 x 39 x 24,5 cm (V x Š x H)
Hluk
v průměru 48 dB
Koncentrace kyslíku
maximálně 95,5% (+ - 3%)
Výstupní průtok
0,5 až 5 L/min

V současné době je mnoho lidí, kteří trpí srdečnímiplicními nebo jinými nemocemi dýchacího ústrojí. Mnohým z nich může pomoci kyslíková terapie, jelikož tělo vyžaduje ke správné funkci rovnoměrnou dodávku kyslíku. Terapie je určena na částečnou a celkovou regeneraci organismu na buněčné úrovni. Dokáže zbavit únavyzlepší látkovou výměnuposílí imunitu a tělo očistí od toxinů.

Po oxygenoterapii se nervový systém uklidní, mozkové buňky budou zregenerované a zvýší se koncentrace mozkové činnosti. Působí i na pleť, pěkně ji vypne a vyhladí vrásky. Účinná je i při bolestech hlavy a migrénách. Kyslík dokáže zlepšit tělesné funkce, což je důležité hlavně pro starší lidi, těhotné ženy, mladé lidi ve vývoji, a jiných. 

K čemu nám kyslíková terapie pomůže?

 • Je vhodná hlavně pro lidi s dýchacími problémy, při astmatu a bronchitidě
 • Ochrání před migrénou
 • Pomůže odbourat stres
 • Posilní organizmus před operacemi a je vhodná také jako pooperační doléčení
 • Posilní obranyschopnost organizmu proti infekcím, cévním a nádorovým onemocněním
 • Oxygenoterapie příznivě ovlivňuje náš organizmus při vysokém krevním tlaku, cukrovce, vředech, srdeční arytmii, po infarktu a dalších onemocněních

Mnoho pacientů během i po prodělání respiračního onemocnění covid-19 trpí dušností. Právě těmto pacientům, kteří prodělávají a nebo prodělali onemocnění covid-19 a mají poruchu okysličení krve, nicméně jsou již ve stabilizovaném stavu, pomáhá domácí oxygenoterapie. Ta je určena pro ty, kteří již nepotřebují lékařskou ani ošetřovatelskou péči v nemocničním zařízení, ale je u nich ještě nutná kyslíková terapie, která jim umožní být doma. Tito pacienti rovněž už nejsou léčeni ani protivirovými léky. Samotná domácí léčba trvá přibližně tři až pět týdnů a jejím základním předpokladem je, aby pacient byl v plném stabilizovaném stavu, který mu umožňuje být doma.

covid 19

Koncentrovaný kyslík při pravidelném používaní vysušuje sliznici, proto je vhodné hlavně při dlouhodobé inhalaci používat zvlhčovač s demineralizovanou tedy destilovanou vodou. Voda ve zvlhčovači není podmínkou pro používání přístroje a neovlivňuje jeho funkčnost. Koncentrátor můžete krátkodobě používat bez zvlhčovače. Každopádně doporučujeme zvlhčovač používat pro komfortnější inhalaci a předejít tím vysušování sliznice.

Kyslíková inhalační terapie by se však měla provádět vždy jen po domluvě s lékařem!

Flexibilní doba pronájmu

Nabízíme krátkodobé i dlouhodobné pronájmy s cenovým zvýhodněním

Doručíme kamkoliv po ČR

Rychlé dodání k Vám domů. Osobní odběr na prodejně v Praze

Největší nabídka pomůcek

Vše, co potřebujete, najdete pohodlně u nás na jednom místě

Pomůžeme vám s výběrem

Nejste si jistí, zda je pro vás přístroj vhodný? Zavolejte nebo napište

Tisíce spokojených zákazníků

Musím dát plný počet hvězdiček. Komunikace, jednání, vyřízení na jedničku. Pán velice ochotný, vše vysvětlil a ukázal. Objednávka mého požadavku, zapůjčení motodlahy byla vyřízena jak jsem si přála. Ihned! Vím, že v budoucnu kdy budu přístroj opět potrebovat (doufám, že už na 100% :-) ) se obrátím jen na Vas! Moc děkuji a přeji dobré zdraví všem.

Vstřícný, rychlý a konstruktivní přístup. Potřebovali jsme co nejrychleji půjčit dětský invalidní vozík. Při domluvě jsem byla "vyzpovídáná" na všechny důležité detaily, pro správný výběr velikosti a typu a vozík byl během hodiny k dispozici. Při předání nám byly dopodrobna vysvětleny všechny funkce a "záludnosti". Vozík byl ve velmi dobrém, čistém stavu. Cena, včetně zálohy byla velmi přijatelná. Opravdu oceňuji milé, ochotné a rychlé jednání, jak při půjčování, tak při komunikaci v průběhu (prodlužování doby zápůjčky) tak při vracení. Vřele doporučuji.

Výborná komunikace, velmi rychlé a vstřícné jednání. Po osteotomii kolene mi v nemocnici bylo doporučeno pokračovat v používání motodlahy v domácí péči. Oslovila jsem firmu RehaKomp a vůbec nebyl problém s víkendovým dodáním. Pan Martin už v telefonu byl velice milý a v domluvený čas dlahu přivezl, pečlivě nastavil, vysvětlil a dal rady jak v rehabilitaci postupovat. Pro rozhýbání kolene po operaci je to ten nejlepší a řekla bych, že nezbytný vynález. Vřele doporučuji a zároveň RehaKomp děkuji !!!!!

Profesionálové jak má být, detailně mi bylo vysvětleno používání pomůcky. Konzultace zdravotních obtíží i návrh řešení.Objednání i další postupy v naprosté pohodě. Doporučuji.Děkuji.

Naprostá spokojenost! Měla jsem měsíc půjčenou motodlahu a díky ní jsem koleno opět rozhýbala! Určitě můžu vřele doporučit! Skvělá domluva, rychlé doručení až domů. Nastaví Vám ji na míru a podrobně vysvětlí nejen používání ale i možné další doplňující pomůcky. Doufám že již tyto služby nebudu potřebovat, ale pokud ano, určitě se ozvu okamžitě vám:) Dekuji za pomoc!

Moje manželka Jiřina využila služeb půjčovny RehaKomp. Motodlahu přivezl, představil a profesionálně vše dopodrobna vysvětlil pan Foltán. Jeho přístup byl velice přívětivý, názorný a srozumitelný. Motodlahu manželka používala 25 dní a ta výrazně přispěla ke zlepšení pooperačního stavu kolene. Tento přístroj i vaši půjčovnu můžeme jen vřele doporučit. Děkujeme, Jiřina a Pavel Slunečkovi, Drahelčice, 20.09.20

Firmu RehaKomp můžeme jen vřele doporučit - doručení motodlahy do 24 hodin od objednání i v době Covidu, kdy jich je nedostatek; doručení domů zdarma; pečlivé nastavení stroje na míru pacienta a milé zaškolení včetně odpovědí na našich nespočet otázek...:-) Moc děkujeme! Kadeřábková

Jsme velice spokojeni. Pro 90 letou maminku jsme půjčili Motren Solo. Za tři týdny se z ležícího pacienta stala přiměřeně chodící (s chodítkem) spokojená dáma. Moc děkuji za to, že takové pomůcky nabízíte.

Dnes nám pracovník společnosti RehaKomp dovezl pomůcky pro tatínka. Maminka objednala vše, co jí bylo v nemocnici řečeno, včetně elektronického rotopedu, jehož zapůjčení není nejlevnější záležitostí. Zde musím vyzdvihnout profesionalitu a zájem o klienta, vzhledem k tomu, že pán dovezl, ne jen objednaný přístroj, ale i levnější a podle přesné instrukce a předvedení účinnější mechanický přístroj, který je pro tatínka vhodnější. Byli jsme velmi mile překvapení přístupem, ochotou a ukázkou správného cvičení. Tuto firmu můžeme jen vřele doporučit

Příjemné a vstřícné jednání. Instruktáž motodlahy na koleno 100%. Maminka se bála, ale pán měl profesionální přístup, takže strach po chvilce opadnul. Firmu určitě doporučuji.

Perfektní přístup od začátku. Vyhověli mi s časem předání. Martin, který dlahu přivezl, byl velmi milý, pozorný, všechno vysvětlil, nastavil... Kdybych, nedejbože, ještě někdy něco takového potřebovala, určitě se obrátím na RehaKomp znovu;) Velké díky.

Všem vřele a rád doporučím firmu RehaKomp. Vstříčný přístup, slušné a rychlé jednání a naprostá spokojenost se zapůjčeným vozíkem - bez něj bych se nemohl zúčastnit svatby mého nejlepšího kamaráda. A dokonce mi navíc zapůjčili i držák na nohu, díky kterému jsem mohl držet nohu ve vyvýšené poloze.

Velmi příjemné jednání a naprosto rychlý proces zapůjčení. Vše bylo za deset minut hotovo a vyřízeno přes e-mail. Platba převodem a pak už jen dojet do Kunratic a zboží si vyzvednout. Nikomu nepřeji žádné zdravotní potíže, ale pokud už se tak stane, tady vám určitě rychle pomohou.

S RehaKompem jsem byla maximálně spokojená. Výborná komunikace, profesionální přístup, vstřícnost a ochota. Pokud bych v budoucnu opět potřebovala, vím naprosto přesně na koho se obrátím. Děkuji!

Výborné služby a servis. Při mém návratu z nemocnice po operaci koleního vazu jsem telefonicky objednal motodlahu, kterou mi okamžitě přivezli až domů a k používání jsem dostal od Martina i podrobnou instruktáž a pár dobrých rad. Firmu využíváme již podruhé za posledních pár let a vždy vše funguje k mojí plné spokojenosti. Takže pánové děkuji..a rozhodně doporučuji

Naše rady a tipy