Léčba s přístroji MOTREN a ROTREN

Nezbytnou součástí zdraví a správného fungování těla každého z nás je pohyb. Pro ty, kteří ho nemohou vykonávat buď vůbec nebo v dostatečné míře sami, nabízí český výrobce KALPE dvě řady léčebných pohybových přístrojů MOTREN a ROTREN. Jsou vhodné pro pohybovu léčbu dolních a horních končetin při celé řadě zdravotních indikací. Následující výčet je pouze malou částí z toho, kde všude lze přístroje Motren a Rotren v léčbě uplatnit.

 • mozková mrtvice
 • příčné ochrnutí
 • skleróza multiplex
 • Parkinsonova choroba
 • svalová dystrofie
 • spina bifida
 • apalický syndrom
 • amputace končetiny
 • ochrnutí po úrazech páteře a mozku

Pravidelné cvičení na přístrojích:

 • snižuje výskyt spasmů
 • snižuje otoky končetin
 • zamezuje ztuhlosti kloubů
 • omezuje bolestivé symptomy
 • zvětšuje objem svalové hmoty
 • zlepšuje pohyblivost končetin
 • pomáhá ke zlepšení dýchacích funkcí
 • podporuje krevní oběh a funkci srdce
 • napomáhá správnému fungování trávicího systému
 • zvyšuje celkovou mobilitu a soběstačnost cvičícího
 • výrazně podporuje lymfatický systém, jehož funkce je přímo závislá na pohybu

Motren Solo
Rotren Solo

Zlepšení fyzického ale i psychického stavu

Díky pro život nezbytnému pohybu přístroje napomáhají k výraznému zlepšení celkového fyzického a psychického stavu cvičícího a návratu do aktivního života. Tím, že přístroje Motren a Rotren pohybují končetinami a umožňují jejich prokrvování, se předchází vzniku celé řady nežádoucích zdravotních komplikací. Příznivým vlivem je také zlepšení funkce trávicího systému v důsledku uvolnění ztuhlého pánevního a stehenního svalstva. Díky cvičení se zlepšuje funkce také dýchací a oběhové soustavy. Vzhledem k tomu, že lymfatický systém je přímo závislý na správné funkci žil a pohybu (práci svalů), díky cvičení na přístrojích dochází ke zlepšení jeho funkcí. To má mimo jiné za následek zmizení otoků, odvedení jedovatých a dalších nežádoucích látek z těla a zvýšení obranyschopnosti organismu.

Rehabilitační pohybové přístroje MOTREN

Modelová řada rehabilitačních pohybových přístrojů MOTREN je poháněna elektromotorem, umožňuje pasivní, asistivní i aktivní cvičení. Za účelem efektivní pohybové léčby jsou přístroje MOTREN vybaveny mnoha programy, funkcemi a podrobným vyhodnocením cvičení.

Při pohybové terapii na rehabilitačních přístrojích Motren je možné cvičit aktivně, kdy lze nastavit deset úrovní zátěže a tím posílit svalstvo, zlepšit kondici a koordinaci, dále pak pasivně, kdy v pohybové terapii je pohyb zajištěn motorem a tedy cvičící nemusí vynaložit vlastní sílu. Toto cvičení je vhodné pro uvolnění svalstva, omezení spasticity, usměrnění svalového tonu, zlepšení krevního oběhu a udržení pohyblivosti v kloubech. Na rehabilitačních přístrojích motren je také možné využít asistivního cvičení, kdy cvičící aktivuje své zbytkové síly. Tato funkce je bez rizika přetížení cvičícího, jelikož díky pokročilému systému kontroly přístroj vyhodnocuje zbytkovou sílu a zapojuje do terapie pomoc motoru. Tím, že automaticky detekuje zbytkové síly svalstva, motivuje cvičícího, aby i malé, skryté zbytkové síly cvičením rozvíjel a posiloval svalstvo. Jsou-li aktivní síly cvičícího slabé, MOTREN se automaticky přepne do režimu asistivní pomoci a pomáhá cvičícímu rozvíjet jeho vlastní síly. Nedokáže-li cvičící vyvinout žádnou vlastní sílu, přístroj se automaticky přepne do režimu pasivního cvičení a pohybuje končetinami místo cvičícího. Obousměrné přepínání režimů cvičení se děje automaticky, na základě nepřetržitého vyhodnocování průběhu cvičení.

Rehabilitační přístroje Motren jsou vybaveny programem pro uvolňování spasmů. Na začátku každého cvičení přístroj automaticky vyhodnocuje ztuhlost svalstva končetin a nastavuje optimální ochranu při případném vzniku spasmů. Vzniknou-li kdykoliv během cvičení spasmy (křeče), přístroj se přepne na jednu otáčku do opačného směru otáčení, čímž dochází k uvolnění svalového tonusu. Přetrvávají-li spasmy i během uvolňování při opačném směru otáčení, přístroj opět přepne na jednu otáčku směr otáčení. Tento kyvný pohyb přístroje se opakuje až do uvolnění spasmů. Po uvolnění spasmů přístroj pokračuje v předem nastaveném cvičení.

Na přehledném barevném displeji se automaticky vyhodnocují a zobrazují procentuální souhrny pasivního a aktivního působení levé i pravé končetiny. Během cvičení a po jeho skončení lze na displeji rovněž zobrazit symetrii působení levé a pravé končetiny a zjistit, zda převažují aktivní či pasivní síly.

Zakoupit rehabilitační přístroj Motren Duo 1

Motren Duo 1

Dotyk Motren

Rotren Solo

Rehabilitační pohybové přístroje ROTREN

Přístroje Rotren vynikají velmi dobrými léčebnými výsledky za zajímavé ceny. Nejžádanější Rotren Solo lze přirovnat k rotopedu pro vozíčkáře, ke kterému lze snadno přijet a začít pohodlně cvičit z vozíčku bez nutnosti přesedání. Díky tomu, že je přístroj zpřevodovaný na ruce i nohy zároveň, lze ho efektivně použít i při nehybných dolních končetinách. O pohon se postarají pouze ruce. Díky ideálnímu zpřevodování a setrvačníku pro plynulý chod přístroje není pohánění přístroje rukama nikterak obtížné. Díky Rotrenu Solo dopřejete zdravý pohyb celému tělu. Vzhledem k tomu, že přístroj není poháněn elektromotorem, "nutí" Vás více k zapojení do cvičení a tím lépe rozvíjí svalstvo téměř celého těla. Případné spasmy lze jednoduše uvolnit zpětným nebo kývavým pohybem. Pro aktivní posilování lze zvolit zátěž pro větší obtížnost cvičení a další rozvoj svalstva.


Zakoupit rehabilitační přístroj Rotren Solo


Jedinečné přístroje Motren Duo 1 X a Rotren Solo X ve spolupráci s Centrem Paraple

Ve spolupráci s Centrem Paraple jsme vyvinuli speciálně pro paraplegiky a tetraplegiky ale i všechny ostatní nejen s poraněním páteře dva typy pohybových léčebných přístrojů Motren Duo 1 X a Rotren Solo X. Přístroje jsou unikátní v tom, že při společném křižném pohybu dolních a horních končetin (podobnému chůzi) se zapojují i jinak na vozíčku nepoužívané a ochabující svaly trupu v oblasti kolem páteře a břicha. Koordinovaným pohybem celého těla se zapojením trupu lze dosáhnout daleko lepší fyzické kondice, která je pro samostatnost a zlepšení zdravotního stavu nezbytná. Přístroje mohou být vhodné a přínosné při pohybové léčbě u většiny pohybových onemocnění.


Zakoupit rehabilitační přístroj Motren Duo 1 X


Zakoupit rehabilitační přístroj Rotren Solo X

Centrum Praple

Flexibilní doba pronájmu

Nabízíme krátkodobé i dlouhodobné pronájmy s cenovým zvýhodněním

Doručíme kamkoliv po ČR

Rychlé dodání k Vám domů. Osobní odběr na prodejně v Praze

Největší nabídka pomůcek

Vše, co potřebujete, najdete pohodlně u nás na jednom místě

Pomůžeme vám s výběrem

Nejste si jistí, zda je pro vás přístroj vhodný? Zavolejte nebo napište

Tisíce spokojených zákazníků

Musím dát plný počet hvězdiček. Komunikace, jednání, vyřízení na jedničku. Pán velice ochotný, vše vysvětlil a ukázal. Objednávka mého požadavku, zapůjčení motodlahy byla vyřízena jak jsem si přála. Ihned! Vím, že v budoucnu kdy budu přístroj opět potrebovat (doufám, že už na 100% :-) ) se obrátím jen na Vas! Moc děkuji a přeji dobré zdraví všem.

Vstřícný, rychlý a konstruktivní přístup. Potřebovali jsme co nejrychleji půjčit dětský invalidní vozík. Při domluvě jsem byla "vyzpovídáná" na všechny důležité detaily, pro správný výběr velikosti a typu a vozík byl během hodiny k dispozici. Při předání nám byly dopodrobna vysvětleny všechny funkce a "záludnosti". Vozík byl ve velmi dobrém, čistém stavu. Cena, včetně zálohy byla velmi přijatelná. Opravdu oceňuji milé, ochotné a rychlé jednání, jak při půjčování, tak při komunikaci v průběhu (prodlužování doby zápůjčky) tak při vracení. Vřele doporučuji.

Výborná komunikace, velmi rychlé a vstřícné jednání. Po osteotomii kolene mi v nemocnici bylo doporučeno pokračovat v používání motodlahy v domácí péči. Oslovila jsem firmu RehaKomp a vůbec nebyl problém s víkendovým dodáním. Pan Martin už v telefonu byl velice milý a v domluvený čas dlahu přivezl, pečlivě nastavil, vysvětlil a dal rady jak v rehabilitaci postupovat. Pro rozhýbání kolene po operaci je to ten nejlepší a řekla bych, že nezbytný vynález. Vřele doporučuji a zároveň RehaKomp děkuji !!!!!

Profesionálové jak má být, detailně mi bylo vysvětleno používání pomůcky. Konzultace zdravotních obtíží i návrh řešení.Objednání i další postupy v naprosté pohodě. Doporučuji.Děkuji.

Naprostá spokojenost! Měla jsem měsíc půjčenou motodlahu a díky ní jsem koleno opět rozhýbala! Určitě můžu vřele doporučit! Skvělá domluva, rychlé doručení až domů. Nastaví Vám ji na míru a podrobně vysvětlí nejen používání ale i možné další doplňující pomůcky. Doufám že již tyto služby nebudu potřebovat, ale pokud ano, určitě se ozvu okamžitě vám:) Dekuji za pomoc!

Moje manželka Jiřina využila služeb půjčovny RehaKomp. Motodlahu přivezl, představil a profesionálně vše dopodrobna vysvětlil pan Foltán. Jeho přístup byl velice přívětivý, názorný a srozumitelný. Motodlahu manželka používala 25 dní a ta výrazně přispěla ke zlepšení pooperačního stavu kolene. Tento přístroj i vaši půjčovnu můžeme jen vřele doporučit. Děkujeme, Jiřina a Pavel Slunečkovi, Drahelčice, 20.09.20

Firmu RehaKomp můžeme jen vřele doporučit - doručení motodlahy do 24 hodin od objednání i v době Covidu, kdy jich je nedostatek; doručení domů zdarma; pečlivé nastavení stroje na míru pacienta a milé zaškolení včetně odpovědí na našich nespočet otázek...:-) Moc děkujeme! Kadeřábková

Jsme velice spokojeni. Pro 90 letou maminku jsme půjčili Motren Solo. Za tři týdny se z ležícího pacienta stala přiměřeně chodící (s chodítkem) spokojená dáma. Moc děkuji za to, že takové pomůcky nabízíte.

Dnes nám pracovník společnosti RehaKomp dovezl pomůcky pro tatínka. Maminka objednala vše, co jí bylo v nemocnici řečeno, včetně elektronického rotopedu, jehož zapůjčení není nejlevnější záležitostí. Zde musím vyzdvihnout profesionalitu a zájem o klienta, vzhledem k tomu, že pán dovezl, ne jen objednaný přístroj, ale i levnější a podle přesné instrukce a předvedení účinnější mechanický přístroj, který je pro tatínka vhodnější. Byli jsme velmi mile překvapení přístupem, ochotou a ukázkou správného cvičení. Tuto firmu můžeme jen vřele doporučit

Příjemné a vstřícné jednání. Instruktáž motodlahy na koleno 100%. Maminka se bála, ale pán měl profesionální přístup, takže strach po chvilce opadnul. Firmu určitě doporučuji.

Perfektní přístup od začátku. Vyhověli mi s časem předání. Martin, který dlahu přivezl, byl velmi milý, pozorný, všechno vysvětlil, nastavil... Kdybych, nedejbože, ještě někdy něco takového potřebovala, určitě se obrátím na RehaKomp znovu;) Velké díky.

Všem vřele a rád doporučím firmu RehaKomp. Vstříčný přístup, slušné a rychlé jednání a naprostá spokojenost se zapůjčeným vozíkem - bez něj bych se nemohl zúčastnit svatby mého nejlepšího kamaráda. A dokonce mi navíc zapůjčili i držák na nohu, díky kterému jsem mohl držet nohu ve vyvýšené poloze.

Velmi příjemné jednání a naprosto rychlý proces zapůjčení. Vše bylo za deset minut hotovo a vyřízeno přes e-mail. Platba převodem a pak už jen dojet do Kunratic a zboží si vyzvednout. Nikomu nepřeji žádné zdravotní potíže, ale pokud už se tak stane, tady vám určitě rychle pomohou.

S RehaKompem jsem byla maximálně spokojená. Výborná komunikace, profesionální přístup, vstřícnost a ochota. Pokud bych v budoucnu opět potřebovala, vím naprosto přesně na koho se obrátím. Děkuji!

Výborné služby a servis. Při mém návratu z nemocnice po operaci koleního vazu jsem telefonicky objednal motodlahu, kterou mi okamžitě přivezli až domů a k používání jsem dostal od Martina i podrobnou instruktáž a pár dobrých rad. Firmu využíváme již podruhé za posledních pár let a vždy vše funguje k mojí plné spokojenosti. Takže pánové děkuji..a rozhodně doporučuji

Naše rady a tipy